Simulare EVNAT 2018 Clasa a VIII-a

Ziua porților deschise

„Dragi copii, Bine aţi revenit la şcoală după o vacanţă binemeritată ale cărei amintiri vă sunt proaspete în memoria afectivă. Intraţi acum într -un nou an şcolar, în care veţi descoperi noi taine ale lumii sprijiniţi şi îndrumaţi  de dascălii voştri dragi. Truda aceasta nu va fi în zadar, căci satisfacţiile şcolare vor veni prin tot ce veţi dobândi bun, frumos şi folositor pentru mintea şi inima voastră. Trăim într-o lume aflată într-o expansiune accelerată  a cunoaşterii şi civilizaţiei, cu care trebuie să ţinem pasul. Şcoala vă va ajuta prin tot ce învăţaţi, să aveţi instrumentele necesare pentru a face faţă la această provocare continuă de adaptare la nou.”

Director. prof. Selena Costea